a

“2. Ulusal Viyola Günleri” Başlıyor!

Turkish Viola Society’in düzenlediği  “2. Ulusal Viyola Günleri” Başlıyor!

Genel Sanat Yönetmenliğini kendisi de viyola sanatçısı olan Doç. Barış Kerem Bahar’ ın gerçekleştirdiği, epey süredir en uzun soluklu enstrüman topluluğu olmasıyla dikkat çeken “International Viola Society”nin resmi bir parçası olan “Turkish Viola Society”nin hazırladığı 2. Ulusal Viyola Günleri bu yıl İstanbul’da sanatseverlerle buluşacak. Etkinlik, şehirde viyola için düzenlenen ilk büyük etkinlik olma özelliğiyle de müzik severlerin dikkatini çekecek. 

 

1968 yılında Franz Zeyringer tarafından kurulan ve uluslararası çapta büyük etkinlikler gerçekleştiren International Viola Society’ nin resmi bölümlerinden biri olarak kurulan Turkish Viola Society’ nin hedefi Türk viyolacılar, enstrüman yapımcıları ve viyola için müzik üreten bestecilerle diğer ülkeler ve sanatçılar arasında sağlam bir köprü oluşturmaktır. Bu amaçla ulusal ve uluslararası etkinliklerde Türk eserlerine sık sık yer verilmekte, ayrıca eser üretimi ve seslendirilmesi de teşvik edilmektedir. Bu yılki etkinlikte de birçok Türk eserinin dünya prömiyeri gerçekleştirilecektir.

Ülkemizin köklü okullarından biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nın ev sahipliğinde 17-20 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Ulusal Viyola Günleri” çerçevesinde Beste Tıknaz Modiri, Barış Kerem Bahar, Artemis Sis Balkız, Efdal Altun, Burcu Yazıcı, Ufuk Güler, Anna Serova, Boguslawa Hubisz Sielska gibi viyola sanatçıları, eğitimciler, enstrüman yapımcıları ve nota basım firmaları yer alacak. 

Açılış töreni ve konseri 17 Ekim 2023 tarihinde İTÜ Maçka Kampüsü’nde yer alan Mustafa Kemal Amfisinde gerçekleştirilecek. Diğer etkinliklerin tamamı ise İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Bised Salonu’nda ilgilisi ile buluşacak. Ayrıca Keylan Müzikevi ve Plus Kitchen Nişantaşı şubesinin ana sponsorluğunda İTÜ Maçka Kampüsünde gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamındaki konserlerin tamamı da ücretsiz olarak izlenebilecek. 

Detaylı bilgi yakında www.turkishviolasociety.com ve sosyal medya hesaplarımızda…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İş Sanat Kapılarını 100. Yıl Gala Konseri İle Açıyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.