a

AASSM Barok Müzik Günleri 3 Nisan’da Muhteşem Bir Konserle Başlıyor

AASSM Barok Müzik Günleri 3 Nisan’da Kontrtenor Nils Wanderer Konseriyle Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi 4’ncü Barok Müzik Günleri 3 Nisan Çarşamba günü başlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 3 Nisan’da başlayıp 30 Nisan’a kadar sürecek ‘Barok Müzik Günleri’nde, İzmirliler 6 ayrı konserde önemli sanatçı ve grupları dinleme fırsatı bulacaklar. 

Barok Müzik Günleri 3 Nisan Çarşamba günü son dönemlerin en hızlı yükselişteki opera sanatçısı Kontrtenor Nils Wanderer‘nin  solistliğinde şef İbrahim Yazıcı  yönetimindeki Ahmed Adnan Saygun Senfoni Orkestrası‘yla ( AASSO)  AASSM Büyük Salonda muhteşem bir konserle başlayacak

Kontrtenor Nils Wanderer son dönemlerin en hızlı yükselişteki opera sanatçısı olarak tüm dünyanın hayranlığını kazanan sıra dışı bir sanatçı. Genç kontrtenor sahip olduğu benzersiz ses renk paletiyle her ne kadar kontrtenor olarak anılsa da eşsiz güzellikteki sesiyle tüm dünyada adından bahsettirmekte.

Yıldız kontrtenor  Nils Wanderer  hemen hemen dünyanın en saygın tüm opera yarışmalarında ardı ardına kazandığı başarılarla da kariyerini perçinlemiş bir sanatçı. 2022’de Placido Domingo’nun düzenlediği “Operalia” yarışmasını ve Almanya’nın “Bundeswettbewerb Gesang”ı ve 2023’te “Queen Sonja” yarışması başta olmak üzere sayısız yarışmalarda ödüller aldı.

Son dönemin star kontrtenorunun konserleri başta BBC, Bayerischer Rundfunk, SWR Radyo, Arte TV, Mezzo ve Medici TV tarafından hem canlı yayınlandı hem de kayıtları sürekli yayınlanmakta.

Barok Müzik Günleri uzun süre unutulmayacak açılış konserinin ardından,  15 Nisan’da Günay Acar solistliğinde  ”Ancient Aria’s with Turkish Instruments” konseri , 17 Nisan’da İzzet Nazlıaka (Viyolonsel) ve Çiçek Sivri Turhan (Piyano) Duo  ”Beethoven Like Barok” konseri , 22 Nisan’da Vialo da Gamba sanatçısı Hille Perl eşliğinde ”İzmir Barok Ensemble” konseri , 27 Nisan’da ‘Ethem Emre Tamer şefliğinde ‘Karşıyaka Oda Orkestrası” konseri  ve  30 Nisan’da AASSM Küçük Salonda gerçekleşecek  ”Albaluna” konseriyle son bulacak.

Barok Müzik Günleri boyunca tüm konserler saat 20.00’de dinleyicileriyle buluşacak.

3 Nisan Çarşamba günü Kontrtenor Nils Wanderer & AASSO  konseriyle başlayacak AASSM Barok Müzik Günleri konserlerinin biletleri Açılış konserinin biletleri 19 Mart’ta satışa sunulacak. Biletler kultursanat.izmir.bel.tr adresinden, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İsmet İnönü Sanat Merkezi ve Konak Vapur İskelesi Gişelerinden saat 10.00’dan itibaren satın alınabilir.

https://www.aassm.org.tr

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

OLTEN FİLARMONİ PİYANİST DANIEL CIOBANU İLE AASSM’DE

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.