a

Akbank Sanat’ta Pina Bausch Dans Estetiğine Yolculuk

Çağdaş dans alanında dünyanın dört bir yanındaki dans sanatçılarına, koreograflara ve eğitmenlere kapısını açan Akbank Sanat, 24-26 Ekim tarihlerinde 20 yıldır Pina Bausch Dans Tiyatrosu’nda dansçı, prova yönetmeni olan ve Yunanistan Ulusal Dans Okulu Direktörü Daphnis Kokkinos’u ağırlayacak.

24 Ekim saat 19.00’de gerçekleşecek ‘Sanatçı Söyleşisi’nde 2. Dünya Savaşı sonrası Avrupa’nın en etkili koreografı Pina Bausch ile çalışan ve onu yakından tanıyan Daphnis Kokkinos, Bedirhan Dehmen ve Hasibe Kalkan’ın konuğu olacak. Bausch’un dans tiyatrosu estetiğinin yapı taşları ve dönüşüm noktaları, Kokkinos’un deneyimleri eşliğinde ele alınacak.

25-26 Ekim tarihlerinde düzenlenecek ‘Dans Tiyatrosu Atölyesi’ ise modern dans dersi ile başlayacak; Pina Bausch’un meşhur repertuvarından hareket serileri sunulacak ve katılımcılar, kelimelerin harekete ve hareketin kelimelere dönüşmesini araştıracak.

Etkinlikler, Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosluğu İstanbul, Türk Alman Kültür İşleri Kurulu Derneği, İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü ve Akbank Sanat ev sahipliğinde gerçekleşecek.

ETKİNLİK BİLGİLERİ

Düzenleyenler: Bedirhan Dehmen, Hasibe Kalkan, Beril Şenöz 

Sanatçı Söyleşisi

Daphnis Kokkinos’la Söyleşi: “Pina Bausch’un Dans Tiyatrosu”

Tarih: 24 Ekim 2023

Saat: 19:00

Dans Tiyatrosu Atölye Çalışması*

Tarih: 25/26 Ekim 2023

Saat: 10.00-15.00

Seviye: İleri Seviye

Son Başvuru Tarihi: 20 Ekim 2023

 

*İleri seviye bir dans tiyatrosu eğitimi olduğu için katılım sadece profesyonel dansçılara ve beden-odaklı çalışan profesyonel oyunculara açıktır. Detaylı bilgi ve başvuru için Akbank Sanat web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İDOB’un Müzikli Çocuk Oyunu “HAYAL” Prömiyer Yaptı…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.