a

Alphecca Ensemble’dan Bahar Esintileri Pera Müzesi’nde

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, klasik müziğin güncel yorumcularını konuk ettiği Pera Klasikleri konserlerinde bu ay Alphecca Ensemble’ı ağırlıyor. “Klasik Dönem Rüzgârı” temasıyla gerçekleşecek konser, bahar esintilerine eşlik edecek. 

Elif Kay Ergen, Salih Necdet Coşkun, Orkun Uyar ve Melisa Büyükyörük’ten oluşan nefesli çalgılar topluluğu, konserde Mozart, Haydn, Danzi ve Beethoven’dan eserler seslendirecek.

Pera Müzesi Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturan Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisinin yer aldığı katta, 6 Nisan Cumartesi saat 20.00’de  gerçekleşecek konser, dinleyenleri tarihi ve büyülü bir atmosfer içerisinde müzikal bir yolculuğa çıkaracak.

Alphecca Ensemble
Elif Kay Ergen (Flüt)

Salih Necdet Coşkun (Obua)

Orkun Uyar (Klarnet)

Melisa Büyükyörük (Fagot)

Kübra Çadırcıoğlu Uyar (Korno)

Alphecca Ensemble

Alphecca Ensemble adını, Corona Borealis takımyıldızının en parlak üyesi olan Alphecca’den alıyor. Topluluğun bu ismi seçmesinin birinci nedeni antik Hint kültüründe bu takımyıldızın sanatsal yetenekleri ifade etmesi, ikincisi ise müziklerinin ve enerjilerinin sahnede bir yıldız gibi parlamasını istemeleri. Birlikte müzik yapmak en büyük hayalleri olan Alphecca Ensemble üyeleri bu hayali gerçekleştirmenin mutluluğunu sahnede müzikseverlerle paylaşıyor.     

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dünyanın En Çok Sahnelenen Operası “Carmen” Nisan Ayında AKM’de

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.