a

ASRIN FELAKETİNDE KAYBETTİKLERİMİZE … TÜRKİYE’DE İLK SESLENDİRİLİŞ !

  Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 8 Şubat 2024 Perşembe günü saat 20.00’da, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde, asrın felaketinde, tam bir sene önce, Kahramanmaraş merkezli, birçok ilimizde büyük yıkıma ve can kaybına sebep olan depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımız için sahne alacak. 
   Great Music Awards 2006 ödülü sahibi Orkestra Şefi Gints GLINKA’nın yöneteceği konserde, 2014 yılında Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde yılın üflemeli çalgılar yorumcusu ödülüne layık görülen Klarinet Sanatçısı Ayşegül KİRMANOĞLU ve kitap yazarı, pek çok radyo ve televizyon kaydı bulunan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvar’ında Dr. Öğretim Üyesi olarak viyola eğitmenliğini sürdüren Viyola Sanatçısı Göknil ÖZKÖK SEZENER, Max BRUCH’un oğlu için bestelemiş olduğu Klarinet, Viyola ve Orkestra için Konçerto’su ile karşınızda olacak.
Konserin ikinci yarısında Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Türkiye’de ilk seslendirilişini yapacağı, Franz SCHMIDT’in hayatının en büyük trajedisi, kızının ölümünü son derece kişisel ve içe dönük üslubuyla yansıttığı, “Kızım için Ağıt” dediği 4. Senfoni’si ile karşınızda olacak. 
   BURSA FİLARMONİ DERNEĞİ ve ULUDAĞ PREMIUM’a katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Konserler ve daha fazlası için bbdso.ktb.gov.tr web sayfamızı ziyaret edebilir, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
 
 Konserimizin biletlerine biletinial.com adresinden, BURSA BÖLGE DEVLET SENFONİ ORKESTRASI bilet gişesinden veya konser günü ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ bilet gişesinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Genç Piyanist Duru Aydın’dan ‘Avusturya -Türkiye 100. Dostluk Yılı’ Konseri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.