a
  • KONSER ARKASI
  • Duyurular
  • BBDSO CUMHURİYETİN 100. YILI’NI “BİR ULUS UYANIYOR” PRÖMİYERİYLE KUTLAYACAK…

BBDSO CUMHURİYETİN 100. YILI’NI “BİR ULUS UYANIYOR” PRÖMİYERİYLE KUTLAYACAK…

BBDSO’DAN CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA  BİR ARMAĞAN:
“BİR ULUS UYANIYOR”
                                              
   Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 19 Ekim 2023 Perşembe günü saat 20.00’da, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde, “BİR ULUS UYANIYOR”  eserinin prömiyeri  gerçekleştirecek.  BBDSO Cumhuriyetimizin 100. Yılı onuruna yazılmış bir eserin daha  ilk seslendirişini değerli Bursalı dinleyicilerin huzurunda gerçekleştirecek.
   Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası bu hafta, besteleri ve düzenlemeleri Türkiye ve birçok ülkede, çeşitli orkestralar ve solistler tarafından seslendirilmekte olan, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Kompozisyon Bölümü Başkanı, orkestra şefi Oğuzhan BALCI yönetiminde, Uludağ İçecek tarafından kendisine sipariş edilen, metin yazarlığını birçok çalışmaya imza atmış, müzikolog, aynı zamanda eserde “Anlatan” olarak sahne alacak olan Ersin ANTEP’in üstlendiği, Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılına armağan edilmek üzere, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, tüm silah arkadaşları ve o dönemde vatanını korumak için canını hiçe sayan tüm Türk halkına duyulan şükran ve minnetle bestelenen “Bir Ulus Uyanıyor” eseriyle sahne alacak. Eser, Türkiye’de ve yurtdışında birçok başarıya imza atmış, ödüllü Mezzosoprano Aylin ATEŞ, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçısı, Tenor Ufuk TOKER ve ödüllü, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçısı, Bariton Caner AKGÜN solistliğinde seslendirilecek.
BURSA FİLARMONİ DERNEĞİ ve ULUDAĞ İÇECEK A.Ş. ye katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Konserler ve daha fazlası için bursasenfoni.gov.tr web sayfamızı ziyaret edebilir, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Konserin  biletlerine biletinial.com adresinden, BURSA BÖLGE DEVLET SENFONİ ORKESTRASI bilet gişesinden veya konser günü ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ bilet gişesinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“2. Ulusal Viyola Günleri” Başlıyor!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.