a

BBDSO’dan “ LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR FARKINDALIK GÜNÜ ” KONSERİ

   “ Bir çocuğun hayatından daha değerli bir şey olamaz. ”  
Üstün EZER
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 2 Kasım 2023 Perşembe günü saat 20.00’da, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde, aileleri ve anne baba adaylarını çocuk kanserlerine karşı bilinçlendirmek, lösemi tedavisi gören çocukların moral ve motivasyonunun sevgiyle yüksek tutulmasının önemine dikkat çekmek, minicik bedenlerdeki kocaman yüreklerin sevgi ile kucaklandığı “ Lösemili Çocuklar Farkındalık Günü ”nde Bursalı klasik müzikseverlerle buluşacak.
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, operaya olan tutkusu ile bilinen, geç romantik senfoniler ve modern müzik repertuvarında başarısını kanıtlamış Orkestra Şefi Antonio PIROLLI ’nin yöneteceği konserde, 2014 yılında kurulan, yurt içi ve yurt dışında konserler veren YUNUS EMRE BEŞLİSİ’ni, Alman besteci, şef ve flüt sanatçısı Peter Joseph von LINDPAINTNER’in 1825 yılında bestelediği 2 numaralı Senfonik Konçertant eseri ile ağırlayacak.
Konserde Johannes BRAHMS ’ın göl kıyısında geçirdiği huzurlu yaz ayları sırasında bestelediği pastoral ve lirik havadaki, kendi deyimiyle “ dayanılamayacak kadar melankolik ” 2. Senfonisi de seslendirilecek. 
BURSA FİLARMONİ DERNEĞİ, PAKKENS VALF SAN. VE TİC. A.Ş. ve ULUDAĞ PREMIUM ’a katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Konserler ve daha fazlası için bursasenfoni.gov.tr web sayfamızı ziyaret edebilir, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Konserimizin biletlerine biletinial.com adresinden, BURSA BÖLGE DEVLET SENFONİ ORKESTRASI bilet gişesinden veya konser günü ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ bilet gişesinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BORUSAN SANAT’TA BU HAFTA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.