a

BORUSAN SANAT’TA BU HAFTA

Borusan Sanat, Kasım ayı için dolu dolu bir program hazırladı. 2 Kasım Perşembe günü BİFO, Türkiye’nin çoksesli müzik tarihinin başyapıtlarından birini, Ahmed Adnan Saygun’un Yunus Emre Oratoryosu’nu seslendirecek. Borusan Müzik Evi, yeni sezonunu çağdaş müziğin önemli destekçilerinden ve yorumcularından oluşan ensemble XXI. jahrhundert ile 9 Kasım’da açarken 16 Kasım’da ise BİFO, dinleyicileriyle Mozart, Verdi, Rossini ve Respighi’nin eserlerinden oluşan özel bir programda buluşacak.

2 Kasım Perşembe saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek konserde onursal şefi Gürer Aykal yönetimindeki BİFO, Türkiye’nin çoksesli müzik tarihinin başyapıtlarından birini, Ahmed Adnan Saygun’un Yunus Emre Oratoryosu’nu seslendirecek. BİFO’nun, Masis Aram Gözbek yönetimindeki Magma Filarmoni Korosu ile sahneyi paylaşacağı gecenin solistleri, Devlet Opera Balesi’nin güçlü sesleri, soprano Hale Soner, mezzosoprano Nesrin Gönüldağ, tenor Ayhan Uştuk ve bas Tuncay Kurtoğlu olacak.

Konser öncesinde Aydın Büke, Zorlu PSM’deki Meydan Fuaye alanında saat 19.00-19.30 arasında konser üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek.

PROGRAM:

SAYGUN VE YUNUS EMRE ORATORYOSU

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI

GÜRER AYKAL şef

MAGMA FİLARMONİ KOROSU

MASİS ARAM GÖZBEK koro şefi

HALE SONER soprano

NESRİN GÖNÜLDAĞ mezzosoprano

AYHAN UŞTUK tenor

TUNCAY KURTOĞLU bas

Borusan Müzik Evi’nde sezona merhaba

Borusan Müzik Evi yeni sezonunu çağdaş müziğin önemli destekçilerinden ve yorumcularından biriyle açıyor. Ernst Krenek’in “her birini ayrı ayrı dinlemek kadar bir arada dinlemek de büyük bir zevk” dediği, Viyana müzik kültürüne özgü yüksek bir teknik düzeyi ve ses kalitesini temsil eden solistler topluluğu ensemble XXI. jahrhundert (EXXI), yeni sezonda Borusan Müzik Evi’nin ilk konuğu oluyor. Onur Türkmen ve Petra Stump-Linshalm’a kendileri tarafından sipariş verilen eserlerin Türkiye prömiyerleri ile EXXI, 9 Kasım saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde olacak.

İtalyan operalarından oluşan bir seçki 

Opera uvertürleri ve aryaları ile soprano ve orkestranın muhteşem uyumu 16 Kasım Perşembe saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde bir araya geliyor. BİFO bu konserde Mozart, Verdi, Rossini ve Respighi’nin yapıtlarından oluşan bir program sunacak. Henüz 14 yaşındayken doğduğu şehir olan Kahire’den Milano’ya, La Scala Tiyatrosu’nun akademisine giden ve BBC Radyo 3’ün yeni kuşak sanatçılarından biri olarak seçilen Fatma Said, bu gecenin solisti olarak Carlo Tenan yönetimindeki BİFO dinleyicileriyle buluşacak.

Konser öncesinde Aydın Büke  Zorlu PSM’deki Meydan Fuaye alanında saat 19.00-19.30 arasında konser üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek.

 PROGRAM:

 BİFO İLE İTALYAN OPERA ESİNTİSİ

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI

CARLO TENAN şef

FATMA SAID soprano

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

100’üncü yıl AKM’de Halk Korosunun da Katılımıyla Kutlandı 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.