a

BORUSAN SANAT’TAN GENÇLERE İNDİRİMLİ BİLET

Borusan Sanat, BİFO Dijital Genç Kartı ile 6-26 yaş aralığındaki maddi imkanları olan çocuk ve gençlere sezon boyunca düzenleyeceği tüm konserlerine %50 indirim bilet alma imkanı sunmaya başladı.

Borusan Sanat, maddi açıdan imkanalara sahip gençlerin sanata olan ilgilerini attırmak için  başlattığı BİFO Dijital Genç Kart uygulamasıyla kart sahipleri  5 Ekim’den itibarenBorusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) ve Borusan Quartet konserlerinde; 1 Kasım’dan itibaren ise Borusan Müzik Evi konserlerinde %50 indirimli bir bilet alabilecekler

BİFO Dijital Genç Kart Nasıl Alınır?

BİFO Dijital Genç Kart, 5 Ekim’den itibarenPasso gişelerinden veya passo.com.tr’den ücretsiz temin edilebilir.

Editör Notu :

Hali hazırda Zorlu PSM’de satışa çıkmış BİFO konser biletleri 1. kategori 950 TL’den başlayıp en ucuz 4. kategori olan 3. balkon biletleri 300 TL’den satılmaktadır.

Klasik müziğe en fazla ilgi duyacak genç kesim konservatuvar öğrencileri olup, bir konservatuarlının  iyi bir enstrüman virtüözünün konserini izlemesi gereken yer 1. kategoridir. Çünkü  sanatçının nasıl çaldığını bir ustalık sınıfı gibi yakından izleyebilmesi, dinlemenin ötesinde genç öğrenciye katkısı büyüktür.

1.kategoriden %50 indirimle 425 TL’ye bilet alabilecek kaç konservatuar öğrencisi olduğu meçhul olup, dürbünle görmenin ancak mümkün olduğu 4. kategoriden  150 TL’ye bilet almanın genç konservatuvarlı için ne kadar cazip olacağını tartışılır.

Gençleri özellikle konservatuarlıları kucaklayacak gerçek bir uygulama ise başta Kocabıyık Vakfı  olmak üzere sponsorlarla 1. kategori biletlerin en azından bir kısmının  konservatuarlılara sembolik bir ücretle hatta bedava sunulması Borusan Sanat’ı genç müzisyenlerin gelişimine çok büyük pay sahibi yapacaktır.

Hatta 5 sene önce boş kalan davetiyeli protokol koltukları  ve satılmayan 1. kategori biletlerinin genç konservatuarlılara tahsisi hususunda Konser Arkası üst yönetiminin  o zamanki Borusan Sanat’ın genel müdürü Ahmet Erenli’ye anlattığı ” SEN GİT” projesi ( ki son dönemde bu projeyi kendi fikri imiş gibi sunan bir kaç kurum oldu) hayata geçirilse, een güzel yerlerin boş kalmasının da önüne geçilecektir.

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ünlü Mariinsky Orkestrası ve  Şef Valery Gergiev Türkiye’de

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.