a

BORUSAN SANAT’TAN MART AYINA MERHABA

 1 Mart Cuma günü Borusan Müzik Evi’nde farklı disiplinlerden bir araya gelen sanatçıların ortaya çıkardığı “Yoklar” projesi dinleyiciyle buluşacak. 2 Mart Cumartesi günü ise Kod Müzik işbirliğiyle gerçekleşen Nova Muzak konserlerinin 38. serisinde, WA ve Void Ov Voices olmak üzere peş peşe iki ayrı konser, Borusan Müzik Evi’nde müzikseverler ile bir araya gelecek. 7 Mart Perşembe günü, onursal şefi Gürer Aykal yönetimindeki BİFO, Rus müziğinin usta bestecilerinden Prokofyev, Mussorgski ve Çaykovski’nin eserlerinden bir seçki sunacak.

Mimarlık ve restorasyon eğitimini müzikle birleştiren Başak Yavuz ile resim eğitimini, sinema deneyimi ve sahne tasarımlarıyla birleştiren yönetmen Serdar Yılmaz, disiplinlerarası üretimdeki akışkanlığı performans ve tasarım aracılığıyla araştırdıkları “Yoklar”, 1 MartCuma günü saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor. Dünya insanlığının bölünmüşlüğünden yola çıkan “Yoklar”, anlamını arayan modern insanın, elindeki cevaplara doğru soruları bulabilmek için çıktığı yolculuğunda yaşadığı mücadeleyi anlatıyor.

Nova Muzak serisinin 38.’sinde iki ayrı konser müzikseverleri bekliyor

2 Mart Cumartesi günü Borusan Müzik Evi’nde arka arkaya iki konser müzikseverleri bekliyor. Kod Müzik işbirliğiyle gerçekleşen 38. Nova Muzak serisinde iki ayrı konser peş peşe dinleyiciyle buluşurken saat 21.00’de Kamilya Jubran ve Werner Hasler (WA), 22.15’te ise Attila Csihar (Void Ov Voices) sahnede olacak.

Serinin ilk konserinde sahnede olacak iki isim, müzisyen, besteci, deneysel ve alternatif Arap müzik sahnelerinin en saygın isimlerinden Jubran ve onunla 20 yıldır müzik ortağı olan besteci, başarılı trompetçi ve deneyimli elektronik müzisyen Hasler. 2 Mart akşamı, olgun, dokunaklı ezgileri, huzur dolu ve büyüleyici ezgileriyle ve hiçbir şeyi dramatize etmeyen ya da şekerle kaplamayan bir anlayışla müziklerini Borusan Müzik Evi dinleyicileriyle paylaşmaya geliyorlar.

Saat 22.15’te başlayacak konserdeki sanatçı ise kariyerine kült black metal toplulukları Tormentor ve Mayhem’de yer almış Attilla Csihar. Metal müziğinde bir klasik olarak kabul edilen albüm De Mysteriis Dom Sathanas’ın vokalisti olarak tarihe geçen Attila, bu konserde, Void Ov Voices isimli, sadece kendi sesinden oluşan solo albümünü müzikseverlerle buluşturacak.

BİFO, Rus müziğinin usta bestecilerinden eserler seslendirecek

7 Mart Perşembe günü saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde, onursal şefi Gürer Aykal yönetimindeki BİFO, Rus müziğinin usta bestecilerinden üçünün, Prokofyev, Mussorgski ve Çaykovski’nin eserlerinden bir seçki sunacak. Konserin solisti, keman için düzenlenen en prestijli yarışmalardan biri olan Uluslararası George Enescu Yarışması’nın birincisi Valeriy Sokolov. Başarılı kemancının Prokofyev’in 2. Keman Konçertosu’nu yorumlayacağı konserde ayrıca BİFO, Mussorgski’nin Çıplak Dağda Bir Gece ve Çaykovski’nin Francesca da Rimini başlıklı yapıtlarını seslendirecek.

Konser öncesinde  Zorlu PSM Meydan Fuaye alanında 19.00-19.30 saatleri arasında konser üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AH! KOSMOS 30 YILINDA AKBANK SANAT’TA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.