a

ÇDSO Dünyaca Ünlü Virtüöz Çellist Benedict Kloeckner & Maestro Can Okan’ı Ağırlıyor 

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ( ÇDSO) “İsmet İnönü’yü Anma Konseri”ne çok özel bir konserle Adanalı klasik müzikseverleri 22 Aralık 2023 Cuma günü Adana B.B.Konser Salonu’nda ağırlayacak.

ÇDSO Adana Filarmoni Derneği’nin katkılarıyla Adana’ya yakışan, kültürel anlamda büyük katkı sağlayan konserlerle diğer illeri kıskandıracak konserlere imza atıyor

ÇDSO “İsmet İnönü’yü Anma Konseri” ne özel ilk defa Adana’da konser verecek olan dünyaca ünlü  virtüöz çellist Benedict Kloeckner’i  ve Türkiye’nin en çok sevilen ve çok başarılı şef Can Okan’ı ağırlayacak. Bu “ Dvorak Gecesi”nde maestro Can Okan yönetimindeki ÇDSO eşliğinde “ Dvorak Çello Konçertosu”nu dünyanın en çok konser veren ve de en çok ödül kazanan sanatçılarından biri olan Benedict Kloeckner farkıyla dinleyecekler.

Bu konser gecesinde Adanalı klasik müzikseverler bir ilke daha tanıklık edecekler. Can Okan eşliğindeki ÇDSO bu konserde A. Dvorak’ın Türkiye’de hemen hemen hiç seslendirilmeyen eseri “ Senfonik Varsayonları “ ilk defa bu konserde seslendirerek, hem  bir ilke imza atacaklar hem de bu eserin prömiyer seslendirmesini gerçekleştirecekler . 

Adanlı müzikseverleri ayaklarına kadar gelen dünyaca ünlü sanatçıları dinleme fırsatını kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz.

ÇDSO bu sezon bir dünyaca ünlü sanatçıyı Adanalılarla buluşturmaya devam edecek.

Ayrıca ÇDSO , Çukurova Devlet Konservatuarı ve KAM MANAGEMENT işbirliği ile artık Adana’ya gelen dünyaca ünlü sanatçılar / şefler konservatuarda öğrenim gören gençlere “ücretsiz” ustalık sınıfı eğitimleri vererek bu gençlere ve bu topraklarda yetişen genç sanatçılara paha biçilemez bir fırsat sunucaklar.

Bu çalışmalarının ilkini maestro Can Okan geçtiğimiz çarşamba günü “Orkestra Sınıfı”na eğitim vererek gerçekleştirdi. Cuma günü Benedict Kloeckner ÇDK eğitim gören 3 başarılı genç çellistle çalışma gerçekleştirecek.

ÇDSO’nun bu konserin ve diğer konserlerinin biletlerine konser salonu gişesinden ve Biletinal internet sitesinden temin edebilirler.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AIMA’dan “Yeni Yıla Merhaba” Konseri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.