a

CRR Türk Müziği Topluluğu ” İnci Çayırlı” yı Bir Konserle Anacak

 Cumhuriyet döneminin büyük ses sanatçılarından İnci Çayırlı 18 Ekim’de anılacak…

Cemal Reşit Rey Konser Salonu 18 Ekim Çarşamba akşamı Türkiye’nin müzik mirasında silinmez bir iz bırakan Türk müziği sanatçısı İnci Çayırlı özel bir konserle anılıyor. CRR Türk Müziği Topluluğu’nun vereceği konser saat 20.00’de başlayacak. Konserde İnci Çayırlı’nın yayınlanmamış şarkısı kendi sesinden dinleyicilerle paylaşılacak. Konser öncesi fuayede İnci Çayırlı’nın kızı Canan Atalay’ın da katılacağı bir de söyleşi gerçekleşecek.

Hakan Talu’nun yönetiminde gerçekleşecek konserde, İnci Çayırlı’nın meşhur ettiği ve okumayı çok sevdiği şarkılar icra edilecek. Konserde, İnci Çayırlı’yı yakından tanıyan Üsküdar Musıki Cemiyeti şeflerinden ve günümüzün başarılı icracılarından Sezen Cin Özdemir misafir sanatçı olarak yer alacak.

Çayırlı’nın Kendi Sesinden…

Konserde ayrıca, Çayırlı’nın kendi sesinden daha önce yayınlanmamış bir şarkısı dinleyicilerle paylaşılacak ve 2019 senesinde yine CRR Türk Müziği Topluluğu ile beraber yaptığı konserden bir bölüm gösterilecek.

Kızının Anlatımıyla İnci Çayırlı

Konser öncesi moderatörlüğünü Hakan Talu’nun üstleneceği bir de söyleşi gerçekleşecek. İnci Çayırlı’nın müzik yaşamı ve anıları üzerinden şekillenecek söyleşide; Çayırlı’nın kızı Canan Atalay ve yazar Murat Derin konuşmacı olacak. Söyleşi saat 18.45’te başlayacak.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BBDSO CUMHURİYETİN 100. YILI’NI “BİR ULUS UYANIYOR” PRÖMİYERİYLE KUTLAYACAK…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.