a

CRR’de Yeni Sezon 7 Ekim’de Başlıyor

CRR tarihinde neredeyse tarihinde ilk defa Aralık 2022’den, Nisan 2023’e kadar yaklaşık 5- 6 ay gayr-i resmi bir şekilde açıklama ve gerekçe olmaksızın – kapalı – kaldı…  Ve CRR yönetimi 2023 Nisan ayında, ki nerdeyse sezon biterken,  2023-24 sezonu açtığını duyurdu… Tüm yaz aralıksız konser ve etkinliklere devam edeceği düşüncesi uyandıran CRR’nin bu sıra dışı sezon açılışı Haziran 2023 tekrar yaz tatiline girmesiyle bitiverdi…

Bu Nisan 2023’te hiç açılış olmamış gibi Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu 2023-2024 konser sezonu 7 Ekim’de, CRR Senfoni Orkestrası’nın vereceği “Yürek Isıtan Sanat Işığı” başlıklı konserle, olması gerektiği gibi, açıyor.

CRR’de yeni konser sezonunun ilk üç ayında; klasik müzikten dünya müziğine, Türk musikisinden caz müziğine, dans gösterilerinden halk müziğine, çocuk etkinliklerinden fuaye sohbetlerine ve “Genç Müzisyenlere Destek Projesi Fuaye Konserleri”ne kadar 112 etkinlik sanatseverleri bekliyor

“Yürek Isıtan Sanat Işığı”

 CRR Konser Salonu’nun, 7 Ekim akşamı gerçekleşecek sezon açılış konseri Hanna-Elisabeth Müller & CRR Senfoni Orkestrası – “Yürek Isıtan Sanat Işığı” başlığını taşıyor. CRR Senfoni Orkestrası, bu özel konserde, çağdaş operanın parlayan yıldızı dünyaca ünlü soprano Hanna-Elisabeth Müller’e eşlik edecek. Şef Murat Cem Orhan yönetiminde gerçekleşecek konser saat 20.00’de başlayacak.

Konser, müziğin evrensel dili Brahms’ın 1. Senfonisinin efsanevi melodilerinden, R. Strauss’un duygu yüklü Son Dört Lied’ine ve Ferit Tüzün’ün gurur kaynağımız olan ‘Türk Kapriçyosu’na uzanan müzikal bir zaman yolculuğu niteliğini taşıyor.

 Prof. Dr. İlber Ortaylı ile Girişte Solda

Konserin hemen öncesinde saat 18.00’de CRR fuayesinde gerçekleşecek “Girişte Solda” müzik söyleşisine sanatseverler ücretsiz olarak katılabilecek. Müzikolog Ersin Antep moderatörlüğünde gerçekleşen “Girişte Solda”nın bu sezonki ilk konuşmacısı Prof. Dr. İlber Ortaylı. Sohbetin konuşma başlığı ise CRR Senfoni Orkestrası’nın vereceği konserin repertuvarıyla paralel olarak “Almanlar ve Kültür” olarak belirlenmiş.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Etisan Holding Oda Orkestrası “Klasik Müzik 101” Projesiyle Mardin’de

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.