a

Deniz Besim’den Piyano Resitali

Kuzey Kıbrıs’ta bir piyanist yetişiyor.

25. Kuzey Kıbrıs Uluslararası Bellapais Müzik Festivali içinde 27 Kasım 2022 Pazar akşamı Deniz Besim bir Piyano Resitali verdi. Deniz Besim’in klasikten çağdaşa farklı dönem eserlerini icra ettiği konser programında Mozart, Schubert, Chopin, Debussy ve Béla Bartók’a ait piyano eserleri yer aldı. Bellapais Manastırı’nın etkileyici atmosferinde verilen resital büyük bir ilgiyle izlendi. Konser bitimindeki alkışlar üzerine genç piyanist, Chopin’den Fantasie Impromptu eserini “bis” olarak çaldı.

Ankara 2005 doğumlu olan Deniz Besim, piyano çalışmalarına altı yaşındayken Yılmaz Taner ile Kuzey Kıbrıs’ta başladı. Son dört yıldır konser piyanisti Rüya Taner ile çalışmalarını sürdüren Deniz, Lefkoşa Türk Maarif Koleji’nde okuyor ve sanata olan ilgisini farklı dallarda sürdürüyor. 2023 yılı içinde Besim’in Kuzey Kıbrıs ve Türkiye resitalleri, ayrıca KKTC CSO ile bir solo konçerto konseri bulunuyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Can Çakmur’a Galatasaray Ödülü

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.