a

Etisan Holding Oda Orkestrası “Klasik Müzik 101” Projesiyle Mardin’de

Artuklu Üniversitesi Akademik Yılına Etisan Holding Oda Orkestrası “Klasik Müzik 101” Konseri İle Merhaba Dedi

 Türkiye’de 30’u aşkın üniversitede teknoloji tabanlı ödeme sistemleri hizmeti veren Etisan Holding, “Klasik Müzik 101” Oda Orkestrası olarak hayata geçirdiği konser serisinin ikinci ayağını Mardin Artuklu Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Etisan Holding Oda Orkestrası “Klasik Müzik 101” Projesi’ orkestra şefi Rengim Gökmen yönetiminde, birbirinden yetenekli ve deneyimli müzisyenlerle, Mardin Artuklu Üniversitesi Vali Kılıçlar Salonu’nda gerçekleştirdiği bu özel etkinlikle 2023-2024 Akademik yılına merhaba dendi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Artuklu Üniversitesi üyeleri ve öğrenciler ile Mardin halkının da katıldığı gecede, konuklar muhteşem sahne performansıyla büyüleyici bir müzik yolculuğuna çıktı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. İbrahim Özcoşar ve Etisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Özgün’ün katılımıyla gerçekleşen konser, Brahms’dan Mozart’a uzanan muhteşem bir repertuar ve Türk bestecilerin eserlerini de içeren muhteşem bir programla gençlere ve Mardinli sanatseverlere unutulmaz bir müzik deneyimi yaşattı.Gecede açılış konuşmasını yapan Etisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Özgün, “Klasik müziğin büyüleyici dünyasına bir kapı açmak, gençleri ve sanatseverleri bu yolculuğa çıkarmaktan çok mutluyuz” dedi.

“Müzik Toplumların Geleceğine Önemli Bir Yatırım”

Toplumların eğitiminde müziğin önemli bir rol oynadığını belirten, Rengim Gökmen ise müziğin hem bireysel anlamda hem de sosyal anlamda insan beynini geliştiren en önemli olgulardan biri olduğuna dikkat çekti.“Zannediyorum bu proje ile Anadolu’nun en uzak köşelerine kadar Türkiye’nin üniversitelerini dolaştığımız zaman çok daha büyük bir etki yaratacağız ve gençlerimizle daha sıcak bir temas kurarak sanata ve kültüre yaklaşımlarında önemli adımlar atmalarına biz de yardımcı olacağız. “Büyük Atatürk’ün söylediği gibi “Hayatta musiki lazım değildir. Çünkü hayatın kendisi musikidir” dedi.

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kadıköy Belediyesi ‘Cumhuriyet’in 100. Yılı’nı “Türkiye” Rapsodik Kantat Prömiyeriyle Kutladı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.