a

Hisar Kültür Merkezi  Gülsin Onay ve Erkin Onay Resitali ile Sezonu Açıyor

Hisar Kültür Merkezi  Gülsin Onay ve Erkin Onay Resitali ile Sezonu Açıyor

Klasik müziğin genç nesillere sevdirilmesini ve öğrencilerin eğitim gördükleri veya seçtikleri enstrümanların üstün örneklerini izleyebilecekleri bir platform oluşturma hedefiyle, 2018 yılında başlatılan “Feyyaz Berker Klasik Müzik Konserleri” serisi, 2023-2024 sezonunda da büyük bir heyecanla devam ediyor.

Hisar Okulları, Feyyaz Berker Klasik Müzik Konserleri serisinin bu yılki açılışını “Gülsin Onay-Erkin Onay Piyano ve Keman Resitali” ile başlatıyor. Devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay’ın keman sanatçısı oğlu Erkin Onay ile birlikte sunacağı piyano-keman resitali, 9 Ekim Pazartesi akşamı 20.00’da Hisar Okulları’nda müzikseverler ile buluşacak.

Resitalde, klasik müziğinin sevilen isimlerinin bestelerini seslendirecek olan ikili dinleyicilerine eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

www.hisarkulturmerkezi.com adresinden temin edilebilecek olan konser biletleri, etkinlik günü girişte hazır olacak.

 

PROGRAM:

 Wolfgang Amadéus Mozart –

Sonat keman ve piyano için, mi bemol majör, KV 378

Allegro moderato

Andantino sostenuto e cantabile

Rondeau: Allegro

– Frédéric Chopin –

Andante spianato et Grande Polonaise brillante, mi bemol majör Op.22

– Edward Elgar –

Sonat keman ve piyano için,mi minör, op.82

Allegro
Romance: Andante
Allegro non troppo

Gülsin Onay

“Harika çocuk” olarak başladığı müzik yaşamını dünyanın önemli orkestraları ve şefleriyle çalışmalar yaparak sürdürür. Uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı kabul edilyor. Ayrıca besteci Ahmed Adnan Saygun’un dünya çapında en güçlü yorumcusu olarak tanınır ve Saygun’un eserlerinin dünyaya tanıtılmasına ve sevilmesine öncülük ediyor. Türkiye devleti tarafından verilen Devlet Sanatçısı unvanının sahibidir. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası solistidir ve Bilkent Üniversitesi’nin de sürekli sanatçısıdır. Ayrıca 2003 yılından beri UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi’dir.

Erkin Onay

Keman eğitimine büyük babası Joachim Reusch ile başladı. 1989-1994 Yılları arasında ‘Hannover für Müzik’de Prof. Atilla Aydın ile özel olarak çalıştı. Genel keman eğitimini Almanya Hannover de sürdürürken Türkiye, Almanya, Yunanistan ve Fransa da resitaller verdi. Aynı dönemde Genç Müzisyenler festivallerine katıldı.2007 yılından bu yana Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrasında Başkemancı olarak görevini yapmaya devam ediyor.

 

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tüm Süreyya Operası Konserleri ve Kadiköy Etkinlikleri Mobilet’te

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.