a

Jülide Yalçın Mendelsohn Keman Konçertosu’nu Seslendirecek

Orkestrayı Malta doğumlu Kanadalı şef Charles Olivieri Munroe yönetecek.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, haftalık konserini Atatürk Kültür Merkezi’nin büyük salonunda değil, gene Tiyatro Salonu’nda verecek. 1 Aralık 2022 Perşembe akşamı, konserde orkestranın başkemancısı Jülide Yalçın, Alman besteci Felix Mendelsohn’un Re minör Keman Konçertosu’nu solist olarak seslendirecek. Orkestrayı Malta doğumlu Kanadalı şef Charles Olivieri Munroe yönetecek. Konserde orkestra Felix Mendelsohn’un Fingal Mağarası Uvertürü ile Çek besteci Joseph Suk’un Peri Masalı Süiti de seslendirilecek. İDSO’nun halkla ilişkilerini yürüten PR şirketinden yapılan açıklama aynen şöyle:

“İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) DenizBank Konserleri, 2022’in son ayının ilk gününde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Alman besteci Felix Mendelssohn ve Çek besteci Joseph Suk’un üç eseri 1 Aralık Perşembe günü AKM Tiyatro Salonu’nda yankılanacak. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) DenizBank Konserleri kapsamındaki dinleti şef Charles Olivieri Munroe yönetiminde, İDSO’nun başkemancısı Jülide Yalçın solistliğinde gerçekleşecek.

Müzikal yolculuk büyük besteci Mendelssohn’un, İskoçya’daki gizemli doğa harikası Fingal Mağarası’ndan etkilenerek bestelediği aynı adlı uvertürü ile başlayacak. Ardından müzikseverler keman literatürünün en parlak ve en sevilen eserlerinden biri olan Mendelssohn’un Keman Konçertosu’nu dinleyecek. Bu esere, yaşamı boyunca sayısız başarıya ve ödüle imza atmış olan, İDSO’nun başkemancısı Jülide Yalçın hayat verecek. Son olarak ise Dvořák’ın “Cennetin müziği” sözleriyle övdüğü Joseph Suk’un Peri Masalı Süiti konserde yer alacak. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) DenizBank Konserleri’nin bu unutulmayacak konserinin biletleri Biletinial’dan temin edilebilir.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İdil Yunkuş, NJO’nun Başkemancılığına Seçildi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.