a

Kahve Konserleri Gençleri Ağırlıyor

İki genç müzisyen piyanist Duru Aydın ve kemancı Ece Naz Aydoğdu 21 Mayıs 2023 Pazar günü Süreyya Operası’nın muhteşem salonunda “ Kahve Konserleri” kapsamında Kadıköylü klasik müzikseverlerle buluşacak.

Duru Aydın bu özel konserde kendisini dinlemeyen gelen konukları resitallerin vazgeçilmezi bir Bach partita ile selamlayacak. Bach’ın 6 partitasının birincisi olan bu eserde genç piyanist Bach’ın müziğinin ifadelerini ve duygusunu dinleyicilerine aktarmayı amaçladığı performans sergileyecek. Süreyya Operası’nı dolduran seyirciler genç piyanistten ikinci eser olarak Mozart’ın 14 numaralı piyano sonatını dinleyecekler. Bu eser Mozart’ın birinin himayesinde olmaksızın bestelediği ilk eser olarak tarihe geçmiştir. Ve sonatın samimi ortamların müziği olmasına ithafen Süreyya Operası’nın sıcak ortamına adeta bir gönderme yapmaktadır.
Kemancı Ece Naz Aydoğdu sıra dışı olarak çok seslendirilmeyen Bacewicz’in ‘Kaprys Polski’ ve Türk besteci Ün’ün ‘Yudumluk, Dede Korkut’tan Masal’ seçkisi hem dikkate çekici hem de ilgi çekici bir dinleti vaadediyor.
Genç yaşta dikkat çekici başarılara imza atmış iki genç sanatçı yeteneklerini sergileyecekleri solo eserleri seslendirmenin yanı sıra tutkulu birer oda müziği sanatçısı olduklarını gösterecekleri Bartok’un ‘Romen Halk Dansları’ eserini de seslendirecekeler.
Pazar sabahı Kadıköylü klasik müzikseverleri keyifli bir konser saat 11:00’de Süreyya Operası’nda bekliyor.
Kaçırmayınız….

Duru Aydın / Piyano

2005 yılında İstanbul’da doğan Duru Aydın eğitimini MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda sürdürmektedir. 12. Uluslararası Pera Piyano Yarışması’nda birincilik, İDSO (İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası) Ulusal Genç Yetenekler Yarışması’nda üçüncülük, Estonya’da 12. Uluslararası Chopin Piyano Yarışması’nda ikincilik ödülüne layık görüldü. İş Sanat’ın 2018-2019 sezonu Millî Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar serisinde Meriç Soylu Üçüncülük Ödülü’nü aldı. İKSV tarafından düzenlenen 50. İstanbul Müzik Festivali kapsamında “Yarının Kadın Yıldızları” projesinin kazananlarından biri oldu. Duo Fonem olarak 5. AKOB Ulusal Oda Müziği Yarışması’nda üçüncülük derecesi elde etti. Yurt içi ve yurt dışında konserler vermeye devam eden Aydın, şu anda MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda 12. sınıf öğrencisi olup 6. sınıftan itibaren çalışmalarını Prof. Metin Ülkü ile sürdürmektedir. Duru Aydın, Güher & Süher Pekinel “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” sisteminde desteklenmektedir.

Ece Naz Aydoğdu / Keman

Ece Naz Aydoğdu 1999 yılında Ankara’da doğdu. 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olduktan sonra lisans eğitimine Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Şeniz Aybulus ile devam etti. Varşova’daki Fryderyk Chopin University of Music’de Prof. Christian Danowicz, Prof. Agnieszka Marucha ve Prof. Maria Machowska ile çalıştı. Chopin University Vocal Instrumental
Ensemble’da baş kemancı olarak görev yaptı. 2022 yılında Julian Cochran vakfı bünyesinde Klasyka na Koszykach konser serisine katıldı. 2022 yılında İstanbul Müzik Festivali ve TSKB işbirliğiyle hayata geçirilen “Yarının Kadın Yıldızları” Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’nu almaya hak kazandı. Yurtiçi ve yurtdışında aktif olarak verdiği resital ve oda müziği konserlerinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Varşova Büyükelçiliği desteği ile Türk müziğini ve Türk klasik müzik bestecilerini yurtdışında tanıtmak adına konser serileri düzenlemektedir.

21 Mayıs Pazar – 11.00
“KAHVE KONSERLERİ”
Ece Naz AYDOĞDU keman
Duru AYDIN piyano

Program:

J. S. BACH Partita No. 1, Si bemol Majör, BWV. 825
G. BACEWICZ Kaprys Polski
W. A. MOZART Piyano Sonatı No. 14, Do minör, K. 457
E. Z. ÜN Yudumluk, Dede Korkut’tan Masal
B. BARTOK Romen Halk Dansları (arr. Zoltán Székely)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Falstaff” Operası Sanatseverler ile Buluştu…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.