a

Nef Filarmoni Orkestrası’ndan Benzersiz Bir Konser…

Yıldız Kontrtenor Nils Wanderer AKM’de

Nef Filarmoni Orkestrası’ndan Benzersiz Bir Konser…
Yıldız Kontrtenor Nils Wanderer AKM’de

Yenilikçi ve yaratıcı bakış açısı ile imza attığı işlerde fark yaratan gayrimenkul şirketi NEF, kendini sosyal şirket olarak tanımlarken, insan ve toplum için değer yaratmaya odaklanıyor.

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur liderliğinde kültürel fayda oluşturma amacıyla hayata geçirilen Nef Filarmoni Orkestrası, Türk kültür ve sanat dünyasına yeni bir nefes getirmeyi hedefliyor.

Müzikseverleri dünyaca ünlü sanatçılarla buluşturmak için yolan çıkan Nef Filarmoni Orkestrası’nın ilk konuğu dünyaca ünlü Kontrtenor Nils Wanderer.

Ünlü tenor Placido Domingo’nun kurucusu olduğu, klasik müzik dünyasının en prestijli opera yarışması “Operalia”da 2002 yılında büyük bir çıkış yaparak ‘İkincilik Ödülü’nü kazanan Wanderer, 17 Ocak 2023 Salı günü saat 20:00’de Atatürk Kültür Merkezi – AKM’de klasik müzikseverlerle buluşacak.

Genç kontrtenor Nils Wanderer, 2023’ün ilk konserinde maestro Orhan Şallıel yönetimindeki Nef Filarmoni Orkestrası eşliğinde ve St. Petersburg keman ekolünün en önemli temsilcilerinden Chingiz Osmanov’la birlikte İstanbullu müzikseverlere unutamayacakları bir müzik şöleni yaşatacak.

Prof. Dr. Murat Salim Tokaç’ın Genel Sanat Yönetmenliğini üslendiği “NEF SANAT”, kültür ve sanat alanındaki çalışmalarında öncelikli olarak ‘Nef Filarmoni Orkestrası’nı hayata geçirdi. Türkiye’de bugüne kadar her zaman ilklere imza atan maestro Orhan Şallıel’i kurucu şef’ sorumluluğunu üstlendiği orkestra, etkinlikler serisine bu benzersiz konserle başlayacak.

Hızlı bir yükselişle Avrupa’nın en ünlü şan sanatçıları arasına giren kontrtenor Nils Wanderer, İstanbul’da ilk defa bir senfonik orkestra eşliğinde opera literatürünün en güzel aryalarından oluşan bir repertuvar ile sahneye çıkacak. Ünlü kontrtenor Purcell, Haendel, Bach ve Mozart’ın en popüler aryalarını seslendireceği bu konserle, sanatseverlere unutulmaz bir deneyim yaşatacak. AKM “Türk Telekom Opera Salonu”nda, ilk defa senfonik bir konserde bir kontrtenor sahne almış olacak.

Nef Filarmoni Orkestrası’nın bu benzersiz konserine, klasik müzikseverlerin yanı sıra, sanat, spor ve cemiyet hayatının önemli isimleri de davetli.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Armonika’nın Büyüsü Özel Konseri – Türkiye Prömiyeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.