a

ODTÜ Uluslararası Klasik Gitar Festivali Başlıyor

1997 yılında ODTÜ Klasik Gitar Günleri adı altında yapılan festivali, ilk yapıldığı tarihten itibaren Türkiye genelinde ve özellikle Ankara’da büyük ilgiyle karşılanmıştır. Birçok farklı ülkeden onlarca ünlü müzisyen, sanatçı ve zanaatkârın katıldığı Uluslararası Klasik Gitar Festivali, gelenekselleşerek dünya çapında saygın bir etkinlik haline gelmiştir. Festival, genç yeteneklerden büyük virtüözlere, genç ve yaşlı birçok kesimden müziksevere hitap etmekte, özellikle Klasik Müziği gençlerle ve üniversite öğrencileriyle buluşturmayı amaçlamaktadır. 

Ülkemizde klasik gitar alanında gerek düzenlediği uluslararası Bienal ve yarışmalar, gerekse eğitimler ve nota yayınları ile öncü çalışmalar gerçekleştirmiş olan Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’nın desteklemekten mutluluk duyduğu 17. ODTÜ Uluslararası Klasik Gitar Festivali, bu yıl 7-8 Mart 2024 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek. Festival kapsamında Ozan Akyatan ve Cristina Galietto gibi ünlü gitaristler konserler verecek ve gitar severler, Kağan Korad ve Özberk Miraç Sarıgül gibi usta isimlerin katılımıyla gerçekleşecek atölyelerde bilgilerini ve becerilerini geliştirme imkanı bulacak.

Festivalin açılış konseri 7 Mart’ta ODTÜ Mimarlık Amfisi’nde Ozan Akyatan ile gerçekleşecek olup 8 Mart’ta İtalyan gitarist Cristina Galietto aynı yerde sahne alacak. Festival boyunca Kağan Korad ve Özberk Miraç Sarıgül’ün katılımıyla toplamda iki atölye gerçekleştirilip Cristina Galietto’nun vereceği ustalık sınıflarıyla gitar severlere faydalı olmayı amaçlamaktadır.

ODTÜ Klasik Gitar Festivali, klasik gitarın Ankara’da daha da yaygınlaşmasına ve gelişmesine katkıda bulunup gitar severler için unutulmaz bir deneyim sunarken gitaristlere de ilham kaynağı olacaktır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SCAMV 50. Yılı’nda  ” Fenomen Kemancı Roman Kim”

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.