a

Pera Müzesi’nde Barış Melodileri BAGO Kuartet”le Yükselecek

“Barış İçin Müzik: BAGO Kuartet” Konseri

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi klasik müziğin güncel yorumcularını ağırladığı Pera Klasikleri konser serisinde bu ay, Barış Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası’ndan BAGO Kuartet’i ağırlıyor.

Yaylı sazlardan oluşan topluluk, İzmir merkezli Barış Çocuk Orkestrası Derneği’nin bir sosyal sorumluluk projesi olan Barış Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası’nın amatör müzisyenleri arasından seçilen genç üyelerden oluşuyor. Hem daha çok sanatsevere ulaşmak hem de müziğin koruyucu gücünün birleştirdiği orkestranın sesini duyurmak amacıyla yola çıkan BAGO Kuartet’te İlayda Fındıkçı, Elif Öztürk, Havvanur Bozkurtve Zelal Kılınçaslan yer alıyor.

Pera Müzesi Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturan Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisinin yer aldığı salonda, 11 Kasım Cumartesi 19.30’da gerçekleşecek konser, dinleyicileri tarihi ve büyülü müze atmosferinde barışçıl bir müzikal yolculuğa çıkaracak.

BAGO Kuartet
İlayda Fındıkçı (I. Keman)
Elif Öztürk (II. Keman)
Havvanur Bozkurt (Viyola)
Zelal Kılınçaslan (Viyolonsel)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kamerunlu Müzisyen Richard Bona CRR’de

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.