a

PERA MÜZESİ’NDE HAFTANIN KONSERİ

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi klasik müziğin güncel yorumcularını ağırladığı Pera Klasikleri’ne İDSO müzisyenlerinden oluşan bir toplulukla devam ediyor.

“Bülent Evcil ile Mozart Flütlü Kuartetler” başlıklı konserde, klasik dönemin en üretken bestecilerinden Mozart’ın flütlü kuartetleri, her biri enstrümanında usta müzisyenler tarafından seslendirilecek.Pera Klasikleri için bir araya gelen kuartette; flütist Bülent Evcil,  keman sanatçısı Özgecan Günöz, viyolacı Özlem Sevil, çellist Rahşan Apay yer alıyor.

Pera Müzesi Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturan Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisinin yer aldığı salonda, 14 Ekim Cumartesi akşamı 19.30’da gerçekleşecek konser, dinleyicileri tarihi ve büyülü müze atmosferinde müzikal bir yolculuğa çıkaracak.

Biletler Biletix’ten veya konser günü Pera Müzesi resepsiyonundan satın alınabilir. Pera Müzesi Dostları’na %50 indirim uygulanmaktadır. Yerler sınırlı ve numarasızdır. Konser arasız olup yaklaşık 1 saat sürmektedir.  7-12 yaş arasındaki dinleyiciler konsere bir yetişkin eşliğinde katılabilir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

EKİM’DE BORUSAN SANAT

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.