a

Piyanist Özgür Aydın, Brahms’ın Piyano Taburesinde

Aydın sezona bir “Tarihî Brahms Konseri”yle başlıyor. Ardından Italya’da Sessa Müzik Festivaline katılıyor.

Berlin yakınlarındaki Merseburg kentinde Brahms’ın 21 Şubat 1895 tarihinde (ölümünden 2 yıl önce) verdiği, sadece kendi eserlerinden oluşan konserin programı, 18 Eylül 2022’de ayni salonda tekrar kurgulanıyor. Piyanoda Brahms’ın yerini Özgür Aydın alıyor. O zamanlar genellikle yapıldığı gibi, program uzun ve karışık. İlk yarıda Brahms’ın Op. 115 Klarnet ve yaylı dörtlü için Beşlisi ve ardından 6 Lied’i seslendirilecek. İkinci yarıda 2. Klarnet ve piyano Sonatını, son olarak da 1. Piyanolu dörtlüsü’nü Berlin Konzerthausorchester müzisyenleri Özgür ile birlikte yorumlayacaklar.

Özgür Aydın 23‒28 Eylül haftası, İtalya’da 29. SESSA AURUNCA Müzik Festivaline katılıyor; birçok değerli müzisyen ile Haydn, Dvorak, Şostakoviç, Martinu gibi bestecilerin çeşitli oda müziği eserlerini yorumlayacak.

Türkiye’ye ise, Kasım ayında, İzmir ve Bursa’da Beethoven’in 5. Piyano Konçertosunu çalmak üzere gelecek. Aralık ayında da Ankara CSO Salonunda Naoko Shimizu (Viyola) ile Türkiye’de müzik hayatına önemli katkıları olmuş iki büyük besteci, Hindemith ve Bartok’un eserlerinden oluşan bir resital sunacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Piyanist Özgür Aydın, Brahms’ın Piyano Taburesinde

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.