a

Piyanist Serla Balkarlı’dan “Cumhuriyetin 100. Yılı” Resitali

Çok Özel ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Batıdan Bize’ Resitali

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Prof. Serla Balkarlı, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına özel ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Batıdan Bize’ teması altında bir piyano resitali verecek.

25 Ekim günü, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Koral Çalgan Salonu’nda gerçekleşecek resitalde César Franck’ın döngüsel formda yazdığı iki önemli başyapıtı Prelude-Fugue-Variation ve Prelude-Choral-Fugue’ü açıklamalı olarak seslendirecek. Programda ayrıca piyanist, besteci ve aranjör Hakan Ali Toker’in Türk Müziği eserleri üzerine yaptığı düzenlemelerinden oluşan Alla Turca albümünden iki örnek sunacak; Kemani Sarkis Efendi’nin ‘Kimseye Etmem Şikayet’, Zeki Müren’in ‘Ayrılık Valsi’. Ayrıca 2017 yılında Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Hakan Ali Toker’e sipariş ederek ilk seslendirmesini de bizzat yaptığı Sarı Gelin düzenlemesi de seslendirecek.

bu çok özel resital, Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği ile iş birliğiyle gerçekleşecek.

KONSER ARKASI olarak bu önemli günü müzikle kutlayan yazarımız sevgili Serla Balkarlı’yı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AASSM’de “100. Yıl Cumhuriyet Bayramı Konseri”

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.