a

Ekim’de Sanat Rüzgarları AASSM’de

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde düzenlenecek Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleriyle, kentte sonbahar esintisi yaşatacak.

AASSM Ekim Ayını Gençlerle Başlatacak

1 Ekim’de AASSM sahnesinde gerçekleşecek tiyatral oyunda, olası bir gelecekte, zamanın belirlenmediği bir zamanda, bir okul koridorunda, okul dolaplarının .nünde geçen gelenekler ve kurallar arasında kendi kimliklerini bulmak için en belirgin özelliklerini arayan gençlerin hikayesinin anlatılacağı ”Dolap” Distopik Gençlik Müzikali ile AASSM Ekim ayına merhaba diyecek. Etkinliğe katılım ücretsiz olacak.

AASSO ile Cumhuriyetimizin 100.Yılı Coşkusu

25 Ekim’de Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Konferans & Resital etkinliğinde, Türk Bestecileri ve Türkiye’de Klasik Batı Müziği Erman Türkili ”Keman” & Elif Gökçe Türkili ”Piyano” eşliğinde konuklara Cumhuriyet coşkusunu sunacak. Etkinliğe katılım ücretsiz olacak.

29 Ekim’de AASSO 100. Yılında Cumhuriyet Bayramı Konseri’nde  soprano Selva Erdener şef  Tolga Taviş yönetimindeki  İZBB Çok Sesli Çocuk Korosu eşliğinde sahne alacak.

31 Ekim’de ”Yüzyılın Türküleri” Teyfik Rodos,  Ezgi Köker ve bağlama sanatçısı Erdem Şimşek eşliğinde dinleyicilerle buluşacak.

Caz Gecesi

14 Ekim’de Ozan Musluoğlu Quintet feat. Jeremy Pelt & Anthony Wonsey konserinde, dünyaca ünlü trompetçi Jeremy Pelt, muhteşem piyanist Anthony Wonsey, ülkemizin en önemli saksofoncularının ve davulcularının başında gelen Engin Recepoğulları ile Ferit Odman, Ozan Musluoğlu solistliğinde, AASSM sahnesinde dinleyicilere caz gecesini yaşatacak.

Doğu Batı AASSM’de buluşuyor

26 Ekim’de, Dünyaca tanınmış perküsyon virtü.zü Burhan Öçal ile Ukraynalı ünlü piyanist Alexey Botvinov; piyano başyapıtlarını oryantal ritimlerle birleştirdiği benzersiz “Piyano ve Davullar” projesi olan ”Doğu Batı Buluşuyor” ile İzmirlilere keyifli bir akşam yaşatacak.

Klasik Denemden Modern Döneme

30 Ekim’de Borusan Quartet; Esen Kıvrak ”Keman”, Nilay Sancar ”Keman”, Efdal Altun ”Viyola”, Nil Kodamangil ”Viyolonsel” eşliğinde bir konser verecek.

AASSM Ekim Ayında Sanata Doyuracak

8 Ekim’de 3. İzmir Uluslararası Mülteci Film Festivali Kapanış Konserinde ”Halkları Korosu” ve ”Grup Bajar” sahne alacak. Konsere katılım ücretsiz olacak.

9 Ekim’de ünlü besteci Franz Liszt’in 200. yıldönümü anısına çıkardığı “Pink Floyd Lisztified: Fantasia Quasi Sonata” albümü ile Pink Floyd’un resmi internet sitesinde adından övgüyle söz ettiren piyanist Ayşe Deniz Gökçin’in Piyano Resitali AASSM’de dinleyicileri ile buluşacak.

11 Ekim’de Olten Filarmoni Orkestrası Konseri, şef Jurjen Hempel, solist Sarah Nemtanu  eşliğinde gerçekleşecek.

19 Ekim’de, çocukların hem sanatı sevmesi hem de yaşayarak öğrenmesi hayaliyle yola çıkan ve bu amaçla yoluna devam eden ”Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası” AASSM’de sahne alacak. Konsere katılım ücretsiz olacak.

22 Ekim’de Esmira Dans Müzik Topluluğu ve Anadolu Down Sendromu Derneğinin ortaklaşa düzenleyeceği dans şöleni; engelleri engelsiz kılıp birlikte yaşam kültürününün güzelliğini izleyicilere sunacak. Etkinliğe katılım ücretsiz olacak.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası; 5 Ekim’de İzdso Sezon Açılış Konseri ile AASSM sahnesinde yeni sezona merhaba diyecek.

13 Ekim’de şef  Nayden Todorov,  Yeol Eum Son “Piyano” & Svetlin Roussev “Keman” eşliğinde ve 27 Ekim’de şef Gürer Aykal yönetimindeki İZDSO konserleri, Ekim ayında dinleyicileriyle AASSM’de buluşacak.

Sergiler

5-22 Ekim tarihleri arasında 17. Uluslararası Altın Testi Seramik Yarışması Sergisi ve 5-30 Ekim tarihleri arasında Mert Rüstem’in Arşivinden ”Haremden .zgürlüğe Türk Kadınının Bağımsızlık öyküsü” Fotoğraf Sergileri ücretsiz olarak gezilebilecek.

Müzik Kütüphanesi Etkinlikleri

7 Ekim’de ”Ritimler ve Danslarla Orff Atölyesi”, 9-10-11 Ekim’de Yaratıcı Etkinliklerle Müzikle Hareket Eğitimi ve 24 Ekim’de Piyanist – Yazar Can Özükan yürütücülüğünde gerçekleşecek

Müziği Okuyanlar Kulübü etkinliği ile müzik ruhunu katılımcılara aşılamaya çalışacak. Müzik Kütüphanesi etkinliklerine katılım ücretsiz olacak.

Bilgi ve rezervasyon için: kultursanat.izmir.bel.tr – aassm.org.tr – izmir.art

Etkinliklere dair ayrıntılı bilgilere; https://www.aassm.org.tr/ adresinden ulaşılabilir

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

20. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali Başlıyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.