a

Süreyya Operası’ nda Viyana Okulu Konseri Sanatseverlerle Buluştu

“Mozart – Beethoven – Haydn” dan – Viyana Okulu – Konseri Sanatseverlerle Buluştu

İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistleri, geçtiğimiz akşam Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde “Viyana Okulu” Konseri ile sahnedeydi.

Yaşadıkları dönemde birçok yeniliğe ışık tutmuş ve günümüzde müziğin en doruk noktasında yerlerini korumuş besteciler olan, klasik dönemde “Viyana Klasikleri” olarak bilinen Wolfgang Amadeus Mozart (1756 -1791), Ludwig van Beethoven( 1770 -1827) ve Franz Joseph Haydn (1732 -1809) “Viyana Okulu” temsilcileri olarak nitelenir.

İsimlerini müzik tarihine altın harflerle yazdıran büyük bestecilerin eserlerinden oluşan zengin repertuarı ile “Viyana Okulu” Konseri’nde; “Saraydan Kız Kaçırma”dan, “Sihirli Flüt”e; “Figaro’nun Düğünü”nden “Fidelio”ya birçok unutulmaz opera eserinden aryalar seslendirildi.

Konserde Solistler; Ceren Aydın, Serkan Bodur, Yoel Keşap, Alp Köksal, Erdem Sakarya,Ceren Şahin, E.Tuğba Tekışık, Umut Tingür ve Anıl Önder, Aslıhan Korkmaz’ın piyanosu eşliğinde sahnedeydiler

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Rezonans Koro – Tam Yerinden – Sergisi Kapsamında ‘Pera Müzesi’nde

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.