a

Elvin Hoxha Ganiyev Adana’da

Adını uluslararası dolaşımda giderek daha çok duyuran genç kemancı Elvin Hoxha Ganiyev, bu hafta Adana’da Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ile sahneye çıkacak. Konuyla ilgili olarak ÇDSO’dan yapılan açıklama aynen şöyle:

“Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın (ÇDSO),hafızalarda uzun süre yer edecek bir konserle Adanalı sanatseverlerin karşısına çıkacak. Bu haftaki konseri, Rusya Federasyonu Başkanı tarafından “Anavatan için Liyakat Nişanı” verilen Orkestrası’ı şefi Igor VERBITSKY yönetecek.

Birçok uluslararası müzik yarışmalarında ödül ve onur derecelerine layık görülmüş genç ve yetenekli keman sanatçısı Elvin Hoxha GANIYEV bu haftanın solisti olarak yer alacak.

Programın ilk yarısında Ganiyev, J.SIBELIUS’un “Keman Konçertosu”nu sanat tutkunları için yorumlayacak.

Programın ikinci yarısında F. SCHUBERT’in 5 numaralı senfonisi seslendirilecek. Kaçırılmaması gereken bu konseri 02 Aralık Cuma akşamı saat: 20.00’da Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonunda izleyebilirsiniz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dana Zemtsov & Julien Quentin Duo

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.