a

DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL BBDSO KONSERİ 

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 7 Mart 2024 Perşembe günü saat 20.00’da, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde, Dünya Kadınlar Günü Özel Konseri ile siz değerli dinleyicilerimizle buluşacak. 

   Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası bu hafta, Ukrayna’nın en çok talep gören orkestra şeflerinden Natalia PONOMARCHUK yönetiminde sahne alacak. Konserde, Vurmalı Çalgılarda, birçok toplulukla çağdaş müzik konserleri vermiş ve vermeye devam eden İrem DEKELİ AKYÜZ ve yurtdışında lisans eğitimine devam ederken yurtiçi ve yurtdışı konserlerine devam eden Zeynep NACARKAHYA, Piyano’da, birçok ödül sahibi Ecem ALNIAÇIK ARTUNÇ ve birçok konservatuvarda eğitim vermiş ve vermeye devam eden Aysel Gökçe ERYILMAZ, Bela BARTOK’un piyanoyu “öncelikli vurma çalgı” olarak düşünerek yeni renkler yarattığı, vurmalı çalgıları çeşitli görevlerde kullandığı eseri İki Piyano Vurmalı Çalgılar ve Orkestra için Konçerto’sunu seslendirecek.
Konserde ayrıca Felix MENDELSSOHN’un İtalya’nın neşeli, duygulu dans ve ezgilerinin etkisinin sezildiği İtalyan Senfonisi seslendirilecek.  

   BURSA FİLARMONİ DERNEĞİ, EMEK YAĞ A.Ş. ve ULUDAĞ PREMIUM’a katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Konserler ve daha fazlası için bbdso.ktb.gov.tr web sayfamızı ziyaret edebilir, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
   

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ODTÜ Uluslararası Klasik Gitar Festivali Başlıyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.